Asset Publisher Asset Publisher

Oferta edukacyjna

Zapraszamy do Centrum Edukacji Leśnej, gdzie przyjrzycie się otaczającej nas przyrodzie, odpoczniecie od zgiełku cywilizacji, poznacie wiele ciekawostek z leśnego świata oraz dowiecie się, jak leśnicy gospodarują zasobami natury.

Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie powstało w celu upowszechniania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wiedzy o lesie, gospodarowaniu zasobami natury oraz o racjonalnym  i odpowiedzialnym korzystaniu ze wszystkich darów przyrody.

W głównym budynku CEL pracownicy nadleśnictwa prowadzą ciekawe zajęcia, wykłady i warsztaty z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej, dla gości w każdym wieku.


1.    W jakie dni i w jakich godzinach otwarte jest Centrum Edukacji Leśnej?
Centrum Edukacji Leśnej otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30, a grupy zorganizowane przyjmujemy na zajęcia od wtorku do piątku na godziny: 9:00 i na 12:00. W niektóre weekendy organizujemy wydarzenia edukacyjne, o których informujemy z wyprzedzeniem na naszej stronie internetowej i na fanpage’u Nadleśnictwa Celestynów na Facebooku.

2.    Kto może skorzystać z zajęć edukacyjnych w Centrum Edukacji Leśnej?
Z zajęć mogą skorzystać grupy zorganizowane składające się z uczestników w wieku minimum 5 lat, po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji. Istnieje także możliwość indywidualnego zwiedzania ekspozycji CEL po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z Zespołem Edukacji Leśnej pod numerem: 607 723 726 lub 881 075 238 i ustaleniu planowanej daty i godziny przyjazdu.

3.    Ile kosztuje wstęp do obiektu oraz zajęcia edukacyjne?
Zwiedzanie CEL oraz wszystkie zajęcia edukacyjne są bezpłatne. Opłaty obowiązują przy zamówieniu usług dodatkowych (rezerwacji wiaty turystycznej na ognisko lub grilla), cennik znajduje się w zakładce „wynajem obiektów”.

4.    Gdzie odbywają się zajęcia i jak długo trwają?
Standardowe lekcje trwają 2 godziny, podzielone są na dwie części (np. zajęcia w terenie i lekcję w salach z eksponatami). Zapisy przyjmujemy na dni od wtorku do piątku, na godz.: 9:00 i na 12:00. Długość i przebieg zajęć możemy dostosować do Państwa propozycji.

5.    Jak duże grupy mogą uczestniczyć w zajęciach?
Przyjmujemy jednorazowo grupy do 50 osób.

6.    W jaki sposób można zapisać się na zajęcia?
Rezerwacji można dokonać telefonicznie, pod numerem: 607 723 726 lub 881 075 238. Warunkiem rezerwacji jest wpis zajęć do kalendarza rezerwacji zajęć, a następnie przesłanie przez zgłaszającego formularza (do pobrania poniżej) faksem (22) 789 82 85, lub e-mailem na adres: celestynow@warszawa.lasy.gov.pl. W przypadku zamówienia usług dodatkowych: ogniska lub grilla po zajęciach, warunkiem rezerwacji jest również wpłata uiszczona na konto nadleśnictwa w terminie najpóźniej 2 dni przed terminem objętym rezerwacją. Szczegóły dotyczące płatności znajdują się w zakładce „wynajem obiektów”.

UWAGA! W czasie prowadzenia zajęć, edukatorzy zwykle nie mogą odebrać telefonu. Prosimy dzwonić w godz. 7:30-9:00 lub 14:00-15.30. 

7.    Z jakim wyprzedzeniem należy dokonać rezerwacji zajęć?
Rezerwacji powinno się dokonać z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.

8.    W jaki sposób można zorganizować ognisko w CEL lub wynająć wiatę, salę, pole namiotowe?
Szczegóły znajdują się w zakładce „wynajem obiektów”.

9.    Jak dojechać do Centrum Edukacji Leśnej?

Adres Centrum Edukacji Leśnej:

ul. Wojska Polskiego 46

05-430 Celestynów

Osoby zainteresowane skorzystaniem z naszej oferty proszone są o dokładne zapoznanie się z regulaminem rezerwacji zajęć i/lub wiaty, do pobrania poniżej.

 

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Warszawa dała się polubić! czyli XXVII Rajd Leśnika

Warszawa dała się polubić! czyli XXVII Rajd Leśnika

Tegoroczny XXVII Rajd Leśnika odbył się na terenie RDLP Warszawa. Nadleśnictwo Celestynów jako jedno z 14 nadleśnictw wchodzących w jej skład, w dniach 17 – 20 czerwca br, gościło ponad 100 leśników z całej Polski

Podczas swojego pobytu w Nadleśnictwie Celestynów, leśnicy poznawali najbardziej atrakcyjne miejsca Warszawy. Zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik oraz Rynek Starego Miasta. Kolejny dzień rajdu miał zaprezentować walory przyrodniczo, kulturowe okolic Celestynowa. Leśnicy odwiedzili siedzibę nadleśnictwa, Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Baza Torfy", prowadzony przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, poznali również jeden z bardziej urokliwych zakątków Otwocka czyli jezioro Torfy. Tego dnia zwiedzili także Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku oraz ośrodek edukacyjny prowadzony przez Nadleśnictwo Celestynów Centrum Edukacji Leśnej.

Celem Rajdu Leśnika była integracja pracowników Lasów Państwowych, poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych oraz historycznych Mazowsza oraz promocja leśnictwa i działalności leśników wśród lokalnych społeczności.