Wydarzenia Wydarzenia

Dzień Otwarty w Centrum Edukacji Leśnej

W niedzielę 1 lipca Nadleśnictwo Celestynów zaprasza na coroczne główne wydarzenie edukacyjne - Dzień Otwarty w Centrum Edukacji Leśnej!

Zapewnimy wiele atrakcji dla małych i dużych gości!

W programie:
Leśny mikroświat jest ekstra! 🐜🐍
Podczas warsztatów entomologicznych poznacie z bliska leśne owady i usłyszycie wiele ciekawostek z życia mrówek. Będziecie mieć okazję stanąć oko w oko z pająkami i gadami, by przekonać się, że to niezwykle ciekawe zwierzęta. 

Dobre z lasu! 🌱🌼
Las dostarcza nam wiele pysznych darów, które będziecie mogli skosztować, a na stoisku „leśnej apteki” uzyskacie porady i wskazówki dotyczących walorów leczniczych roślin leśnych.

Dla Lasu Dla Ludzi! 🚶‍
Las stwarza wiele możliwości do wypoczynku i uprawiania turystyki. Podczas warsztatów prowadzonych przez członków Grupy Mazovia Stowarzyszenia Polskiej Szkoły Survivalu poznacie techniki przetrwania w lesie oraz zobaczycie, jak powinien wyglądać ekwipunek leśnego wędrowca. Co to jest treeclimbing? Tego dowiecie się na spotkaniu z członkami Federacji Arborystów Polskich, którzy wprowadzą Was w tajniki wspinaczki drzewnej.

Drewno jest super! 🚪✏🎻📃
Przekonacie się, jak wiele zastosowań może mieć drewno. Będziecie mogli zbudować drewniany domek i most według projektu samego Leonarda da Vinci, spróbować swoich sił w przerzynce drewna i wbijaniu gwoździ oraz zagrać w drewniane gry plenerowe.

Las inspiruje! 👩‍🎨
Podczas wydarzenia spotkacie prawdziwych pasjonatów – bartnika, który podzieli się z Wami tajemnicami pszczół oraz kaletnika, który pokaże jak wykonać ozdoby ze skóry. Mali miłośnicy sztuki sprawdzą swoje umiejętności w malowaniu na drewnie i wezmą udział w warsztatach przyrodniczo-artystycznych.

Nie taki leśnik straszny! 💁‍
Dzień Otwarty będzie świetną okazją do rozmów z pracownikami Nadleśnictwa Celestynów i poznania naszej pracy. Nie zabraknie również lekcji przyrody w salach ekspozycyjnych.

Wstęp wolny. Zapraszamy!