Aktualności Aktualności

Z OWADAMI PRZEZ LAS – SPACER EDUKACYJNY

Zapraszamy serdecznie do Centrum Edukacji Leśnej i udziału w spotkaniu edukacyjnym oraz spacerze przyrodniczym na temat owadów.
 

Tego dnia wspólnie wybierzemy się na spacer z entomologiem, podczas którego odkryjemy wiele ciekawostek ze świata chrząszczy, motyli, ważek i innych owadów. Na koniec zwiedzimy sale ekspozycyjne CEL i zintegrujemy się przy ognisku.

 

Na spotkanie zapraszamy dorosłych oraz młodzież i dzieci w wieku od 10 lat z opiekunami. Liczba uczestników jest ograniczona i obowiązują zapisy.

 

Jak wziąć udział?
Aby zgłosić chęć udziału, należy wysłać wiadomość na adres e-mail: roza.brytan@warszawa.lasy.gov.pl oraz podać liczbę osób (maks. 10 na jedno zgłoszenie) i ich wiek. O przydzieleniu miejsca na spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby wpisane na listę uczestników, otrzymają potwierdzenie e-mailem do 26.05.23 r. do godz. 15:30. Na spotkanie należy zabrać ze sobą ubranie dostosowane do pogody, wygodne buty odpowiednie do poruszania się po nierównym terenie oraz prowiant na ognisko. Udział jest bezpłatny.

 

Program:
10:45 - przyjazd uczestników do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, ul. Wojska Polskiego 46
11:00-14:00 – przywitanie uczestników w budynku głównym CEL i spacer przyrodniczy w pobliskim lesie (trasa o dł. ok. 5 km)
14:00-14:30 – powrót do CEL i zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem
14:30-16:00 - ognisko na terenie CEL