Aktualności Aktualności

„Co w lesie huczy?” – spotkanie edukacyjne w CEL - ODWOŁANE

 

UWAGA!

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, dotyczącą ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, z przykrością informujemy, że Nadleśnictwo Celestynów podjęło decyzję o odwołaniu wydarzenia „Co w lesie huczy?”.

 

 

 

Zapraszamy na wieczór z sowami w Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Celestynów

 

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy

 

Podczas spotkania poznacie gatunki polskich sów i ich zwyczaje, dowiecie się jak sowy w Polsce się chroni. Dowiecie się wiele ciekawostek na temat ptaków szponiastych i zobaczycie kilka z nich na żywo. Nie zabraknie też warsztatów plastycznych, podczas których stworzycie ciekawe sowie dzieła. Poszukacie też dziko żyjących sów zamieszkujących okolice Centrum Edukacji Leśnej. Na koniec wszyscy uczestnicy będą mieli okazję zintegrować się przy ognisku. Pamiętajcie o zabraniu latarek, odpowiedniego ubioru i prowiantu!

 

Aby zapisać się na wydarzenie należy wysłać skan uzupełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: roza.brytan@warszawa.lasy.gov.pl.

Formularz do pobrania poniżej.

 

Dostaniecie w odpowiedzi maila potwierdzającego Wasze uczestnictwo w wydarzeniu lub informującego o wpisaniu na listę rezerwową (w przypadku już zapełnionej listy). O uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. Pamiętajcie, aby zapoznać się z regulaminem wydarzenia.

 

Program  wydarzenia:

 

15:30 – otwarcie Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, ul. Wojska Polskiego 46, możliwość zwiedzania sal ekspozycyjnych

16:00 – wykład na temat biologii, ekologii i ochrony sów

16:50 – przerwa

17:00 – warsztaty artystyczne z sowami w roli głównej oraz zwiedzanie sal ekspozycyjnych z przewodnikiem

17:50 – przerwa

18:00 – wykład na temat ptaków szponiastych oraz prezentacja żywych ptaków

19:30 – wycieczka terenowa w poszukiwaniu sów

20:30 – ognisko

21:30 – zakończenie spotkania